Muzyka

Muzyka

Obcowanie z muzyką, to dla nas ważna rzecz! Razem poznajemy różne oblicza muzyki chodząc na koncerty, uczestnicząc w zajęciach z instrumentami, czy też wspólnie śpiewając podczas dnia. Muzyka jest uniwersalnym językiem ludzkości - za pomocą niej, możemy porozumieć się z każdym, przekazać nasze emocje, odczucia, przeżycia oraz doświadczenia. Kontakt dziecka z muzyką rozwija jego wrażliwość estetyczną i wyobraźnię, a także wzmacnia świadomość kulturową.

W naszym przedszkolu i żłobku muzyka towarzyszy nam zarówno w codziennych czynnościach, jak i na zajęciach dodatkowych, gdzie wraz z wyspecjalizowanymi nauczycielami z zakresu muzyki i tańca, dzieci mogą poznawać kolorowy świat muzyki.

Zajęcia muzyczne realizowane w naszym przedszkolu to:
1. Muzole by Ola Jas
2. Rytmika dwa razy w tygodniu z wykorzystaniem pianina
3. Tańce
4. Bębny raz w miesiącu
5. Rytmika (żłobek)
6. Musical Babies (żłobek)

Na zajęciach dodatkowych dzieci mają okazje poznawać różne style muzyczne i taneczne, a także obcować z żywą muzyką (graną na przeróżnych instrumentach, a także śpiewaną).

Dzieci zagłębiają się w świat muzyki, jednocześnie poznając jego podstawy poprzez wspólna zabawę, śpiew, taniec i grę na instrumentach. Dzięki temu kształtują one poczucie rytmu, ćwiczą słuch, rozróżniają tempo, a także wysokość dźwięków.

Staramy się by dzieci miały kontakt z muzyką nie tylko w przedszkolu, ale też i poza nim. Organizujemy z dziećmi wyjścia na koncerty do Filharmonii Dziecięcej, a także zapraszamy do siebie zespoły muzyczne, by móc wspólnie słuchać muzyki na żywo.