Kadra

Kadra LaliBam

Nasza kadra to wspaniali nauczyciele z doświadczeniem pedagogicznym, muzycznym i scenicznym. Ich cechą wspólną jest kreatywność i świetne podejście do dzieci, jak również nieopisany zapał do zarażania miłością do muzyki.

Ciocia Dagmara

Praca z dzieckiem, jest szansą na zbudowanie czegoś nowego i unikatowego, pozwala na odkrycie prostych ale jakże ważnych i uniwersalnych dla każdego człowieka prawd. Bowiem "dziecko uczy się od nas, a my uczymy się wiele od dziecka" - widząc tę niesamowitą zależność, postanowiłam wybrać w swoim życiu ścieżkę związaną z nauczaniem. Ukończyłam studia pedagogiczne na poziomie magisterskim, specjalność: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyłam również sześcioletnie ognisko muzyczne - gram na pianinie i keyboardzie. Uwielbiam również śpiewać, przez co piosenki towarzyszą mi w pracy z dziećmi niemal non stop. Moją pasją jest sztuka. Staram się by w zajęciach przeprowadzanych przez nas nigdy nie zabrakło miejsca na rozwijanie w dzieciach ich kreatywności ale i też zdolności manualnych. Uważam, że żłobek i przedszkole to miejsce wyjątkowe. To tu dziecko poznaje wiele rzeczy po raz pierwszy, uczy się nowych zwyczajów, nabywa umiejętności społeczne, jak i przygotowuję się do funkcjonowania na dalszych szczeblach edukacji. Jestem osobą wymagającą ale też i niezmiernie ciepłą. Ważne jest dla mnie by dzieci wykorzystywały swój potencjał oraz stawały się samodzielne, jednocześnie pamiętając o ich potrzebie bliskości oraz wsparcia. Największym szczęściem jest dla mnie widzieć postępy dzieci, które same z uśmiechem na ustach pokazują mi, czego właśnie się nauczyły. W pracy z dziećmi uważam za najważniejsze spojrzenie na świat ich oczami. Nie podchodzę do wszystkich dzieci "hurtowo". Wychodzę z założenia, że każde z nich jest indywidualną jednostką, dlatego też zawsze staram się dostosować poziom jak i metody nauczania odpowiednio do każdego dziecka.

Ciocia Paulina

Jestem absolwentką studiów w Pedagogium Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Z roku na rok staram się zdobywać coraz większe doświadczenie w pracy z dziećmi , aby w przyszłości spełnić swoje marzenie i zostać nauczycielem. Wiele nauki i pracy przede mną , jednak mam mnóstwo motywacji , energii , cierpliwości, uśmiechu , aby podzielić się tym z dziećmi. Odkąd pamiętam bardzo szybko udawało mi się nawiązywać kontakt z dziećmi, nie ukrywam sprawiało mi to wielką radość. Obserwowanie rozwoju dzieci jest cudem samy w sobie , możliwość uczestniczenia i wspierania tego rozwoju jest tym czego chcę się nauczyć korzystając z rad doświadczonych nauczycieli.

W wolnych chwilach spędzam czas na czytaniu książek , ponieważ uwielbiam pobudzać moją wyobraźnie do działania. Poza czytaniem odnajduję się również w tańcu i śpiewie, który towarzyszy mi od dziecięcych lat.

 

Ciocia Sylwia

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Aktualnie zaś nadal zgłębiam wiedzę na pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Swą przygodę z dziećmi zaczęłam w LaliBam i kontynuuję ją już od 6 lat. Doświadczenie zdobyłam m.in. poprzez pracę z dziećmi w grupach żłobkowych i przedszkolnych. Każdy dzień rozpoczynam uśmiechem i piosenką. Śpiew jest mym nieodłącznym partnerem i nie wyobrażam sobie, żebym nie przelewała miłości do muzyki na moich podopiecznych. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i jest ucieczką od monotonii, w którą tak łatwo popaść w dzisiejszych czasach. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nowy dzień i przed jakimi trudnościami będzie trzeba stawić czoła. Dodatkowo śmiech i radość moich podopiecznych są najpiękniejszą nagrodą za włożoną pracę.

Ciocia Natalia

Jestem osobą uśmiechniętą, optymistyczną pełna energii, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Praca z dziećmi sprawia mi przyjemność i satysfakcję  jest dla mnie wielką przygodą. Jestem cierpliwa, staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

Ciocia Weronika

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, kierunek: pedagogika, specjalność: animacja społeczno-kulturowa z edukacją wczesnoszkolną.  W swojej pracy uwielbiam niekonwencjonalne spojrzenie dziecka na świat, bez ram czasowych czy społecznych. Ich otwartość na nowe wyzwania i chęć brania garściami otaczający je świat.  Każdy mały(WIELKI) człowiek wnosi do świata ten unikalny element układanki a my jako dorośli mamy to prawo aby im w tym pomóc i poprowadzić. Dodatkowo bardzo lubię muzykę, jej ogólny wpływ na każdy aspekt życia ludzkiego i to w jaki sposób może być nośnikiem szerokiej palety emocji w każdej zapisanej nucie.

nauczyciel anglojęzyczny

Ciocia Svitlana

Jestem absolwentką Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Charkowie z tytułem magistra w nauczaniu języka angielskiego i rosyjskiego.  Jestem metodykiem, filologiem i autorą własnych podręczników do nauki języka angielskiego w szkołach podstawowych.

Nauczyciel Roku 2012 - I miejsca w mieście Charków.

Uczyłam w szkole publicznej z zaawansowanym językiem angielskim oraz prowadziłam prywatne lekcje.  Posiadam wysoki stopień znajomości języka angielskiego i specjalizuję się w nauczaniu uczniów w różnym wieku. Jedną z moich specjalizacji jest przygotowanie studentów do egzaminów PET, FCE, TOEFL, IELTS.  Obecnie bardzo się cieszę, że mogę nauczć języka angielskiego najmłodszych. Przekonałam się, że praca z maluchami również sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.  Cieszę się, że jestem ich pierwszym przewodnikiem po świecie języków obcych.  Każda moja lekcja w Lalibam to morze emocji, uśmiechów i dużo zabawy.  Na moich lekcjach dzieci śpiewają, powtarzają struktury leksykalne, bawią się w gry i oczywiście uczą się angielskiego poprzez immersję językową. Podczas zajęć, ale również poza nimi, jestem osobą uśmiechniętą i radosną, dla której każdy dzień przynosi satysfakcję z robienia tego, co uwielbiam.  Nauczanie dzieci to moja pasja!

nauczyciel anglojęzyczny

Ciocia Dolly

Moją pasją jest edukacja dzieci, a od ponad 10 lat pracuję jako native speaker. Doświadczenie zawodowe zdobyłam ucząc zarówno w szkołach prywatnych jak i publicznych. Dodatkowo mam wieloletnie doświadcznie w pracy z dzećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, prowadziłam również zajęcia dla początkujących ESL w szkole językowej.
Moim celem jest praca z dziećmi by doskonalić, budować pewność siebie i płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Lubię pracować i zachęcać dzieci do używania angielskiego przy tworzeniu zdań i, prowadzenia rozmów, a największa radość sprawia mi jak dobrze sie przy tym bawią. Robimy to śpiewając rymy z dużą ilością ruchu i tańca.

nauczyciel anglojęzyczny

Ciocia Weronika

Ukończyłam studia licencjackie Filologia Angielska na Uniwersytecie SWPS oraz studia magisterskie Filologia Angielska na Uniwersytecie Warszawskim. Miałam okazję odbyć praktyki nauczycielskie w szkole we Włoszech. Gorąco wierzę, że nauczanie jest sprawą serca, a ja to serce do pracy z dziećmi mam. Podczas swoich zajęć lubię odwoływać się do wyobraźni i poczucia humoru moich uczniów. Chcę dzielić się moją miłością do języka angielskiego i ciekawością świata. Pragnę, by każdy z moich uczniów czuł, że jest dla mnie ważny. Prywatnie lubię się śmiać, czytać i spędzać czas na łonie natury. Jestem wielką fanką dr. Haima Ginotta.

 

Ciocia Marina

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika ze specjalizacją nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat zdobywam doświadczenie praktyczne podczas pracy z dziećmi, zarówno w normie rozwojowej, jak i z zaburzeniami neurorozwojowymi i trudnościami w uczeniu się. Pracowałam również z dziećmi zagrożonymi niedostosowaniem społecznym w spektrum autyzmu, dysleksją rozwojową, ADHD oraz potrzebującymi wczesnego wspomagania rozwoju na rożnych etapach.

Cały czas kontynuuję swój rozwój i dokształcam się w zakresie pedagogiki specjalnej i edukacji włączającej. Ukończyłam logopedyczne studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W ich trakcie zdobywałam doświadczenie w poradni psychologiczno-pedagogicznej, a po zakończeniu prowadziłam indywidualne terapie w zakresie poprawy mowy i komunikacji. Brałam również udział w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pracy z dziećmi w spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami. Obecnie rozpoczęłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej.

W przedszkolu LaLibam tworzę indywidualne programy edukacyjne i terapeutyczne oraz prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe (terapię ręki, zajęcia kształtujące rozwój społeczny). Moim głównym celem jest zapewnienie wyrównania szans edukacyjnych dla dzieci, które z różnych przyczyn potrzebują dodatkowego wsparcia. Wykorzystuję różnorodne metody pracy z dziećmi z trudnościami sensorycznymi oraz techniki nauczania, które umożliwiają skuteczniejszą komunikację i naukę.  W swojej pracy stosuję między innymi techniki podnoszące poziom koncentracji uwagi i polepszające funkcjonowania układu nerwowego (elementy integracji sensorycznej).

Moja filozofia pracy opiera się na budowaniu bezpiecznego i wspierającego środowiska, w którym dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności we własnym tempie. Wierzę, że każde dziecko ma unikalny potencjał i zasługuje na indywidualne podejście. Bardzo ważnym elementem prowadzonych przeze mnie działań terapeutycznych jest współpraca z rodzicami, ponieważ kluczem do sukcesu jest zrozumienie i podejmowanie działań całościowych i jednolitych.

Prywatnie jestem mamą 4 letniego chłopczyka, który motywuje mnie do ciągłego doskonalenia i rozwoju. Poza pracą uwielbiam aktywność fizyczną i czytanie książek z zakresu rozwoju osobistego. W wolnych chwilach z przyjemnością udaję się do kina i teatru. Bardzo lubię też czytać literaturę psychologiczną i uczestniczyć w warsztatach poszerzających moją wiedzę i umiejętności.

dyrektor

mgr Ewa Gorzelak

Jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej, a swe zawodowe pasje już od 1987 roku realizuję w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne, międzynarodowe warsztaty IB w Warszawie i Monachium, kilkanaście kursów doszkalających. W latach 1987-2006 prowadziłam domowe przedszkole w swym przestronnym mieszkaniu na Ursynowie. Współtworzyłam różne placówki przedszkolne min.: Miś Paddington, Mały Olimpijczyk. Od roku 2015 jestem dyrektorem oraz nauczycielem najstarszej grupy przyszkolnej w Lalibam.

Moje osobiste pasje to podróże. W tym roku zorganizowałam rodzinną wyprawę na Tajwan oraz górskie wędrówki - w sierpniu tego roku mężem i wnukami zdobyliśmy Przełęcz Szpiglasową, Zawrat, masyw Czerwonych Wierchów, Ornak. Pasje osobiste wykorzystuję w pracy z dziećmi, z każdej podróży przywożę mnóstwo materiału przyrodniczego wykorzystywanego na kreatywnych zajęciach plastycznych. Lubię przygotowywać dla dzieci ciekawe gry matematyczne i planować interesujące wycieczki. Staram się wspomagać nauczycieli , tak by każdy dzień organizowany przez nich w przedszkolu był fascynującą przygodą dla dzieci, ich rodziców i kadry pedagogicznej.

Ciocia Iza

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku 0-5 lat. W żłobku Lalibam pracuję od września 2022 r. Posiadam certyfikat opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym. Ponadto wciąż poszerzam swoją wiedzę i rozwijam swoje kompetencje poprzez kursy, webinary i lektury o tematyce psychologii dziecięcej, aby być dla dzieci i ich rodziców jak najlepszym wsparciem. Jestem kreatywną osobą, co wykorzystuję w codziennej pracy organizując ciekawe zajęcia, w szczególności zabawy plastyczne. Wyróżniam się pogodą ducha i łagodnym usposobieniem. Staram się podążać za indywidualnymi potrzebami dzieci i dawać im poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia i czułości. Z radością obserwuję postępy w rozwoju dzieci i towarzyszę im w codziennych wyzwaniach.

Ciocia Milena

Studentka psychologii. Z dziećmi pracuję od 2 lat i posiadam niezbędne do tego kwalifikacje. Opiekując się maluchami staram się zauważać ich indywidualne potrzeby. Preferuję model współpracy z dzieckiem, dlatego uczestniczę w większości ich zabaw. Często z nimi rozmawiam i wspieram w rozwijaniu zdolności mowy. Prywatnie bardzo lubię śpiewać, więc praca, w której moje nucenie to zaleta, daje mi ogromną satysfakcję.

taniec

Bartosz

Tancerz, choreograf, instruktor tańca. Jego kariera taneczna rozpoczęła się już w wieku 7 lat, od tamtej pory wziął udział w krajowych i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego. Posiada międzynarodową klasę „S" w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim.Od 2018 roku tańczy również w grupach tanecznych na scenach polskich festiwali, teledyskach oraz w telewizji, łącząc różne techniki tańca takie jak Hip Hop, New Age, czy Contemporary Jazz.  Obecnie posiada tytuł instruktora tańca sportowego wydanego przez Polską Akademię Sportu w 2019 roku. Oprócz tego aktualnie jest studentem Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie.

Ciocia Agata

Muzyk, wokalista, aktorka ukończyła wydział piosenki i jazzu w Warszawie, jak również kursy – umuzykalniania dzieci metodą C. ORFFA i metoda GORDONA

Od 32 lat współpracuje z największymi teatrami muzycznymi w Polsce: musical Metro, teatr muz. w Gdyni, teatr muzyczny Roma w Warszawie, Ateneum, jak również ze studiem dubbingowym Masterfilm – bajki dla dzieci, współpraca z teatrem dziecięcym Pantera. Obecnie od ośmiu lat udziela lekcji emisji głosu , oraz prowadzi zajęcia muzyczno ruchowe z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz zajęcia dla maluszków metodą Gordona i Orffa Jej muzykalność i świetne podejście do maluchów sprawiają, że te chętniej odkrywają świat muzyki, rozwijając swoją wyobraźnię i zdolności muzyczne.

psycholog

Paulina

Od nastoletnich lat pasjonowałam się ludźmi, nauką o naszych umysłach, o tym co powoduje nasze zachowanie i co niekiedy zakłóca prawidłowe funkcjonowanie. W liceum czytałam książki z tego zakresu, i w końcu po kilku latach skończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS. Skończyłam studium pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej, liczne kursy i szkolenia z tematyki zaburzeń psychicznych i neurorozwojowych. Jestem trenerem TUS, czego elementy wykorzystuje zarówno w zabawie z dziećmi jak i terapiach które prowadzę. Aktualnie jestem na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej. W pracy z dziećmi kieruje się przede wszystkim zauważeniem osoby, poznaniem potrzeb i zainteresowań oraz zbudowaniem relacji co przekłada się potem na pozytywne rezultaty oddziaływań terapeutycznych. Z prywatnego kawałka uwielbiam czytać książki i otaczać się naturą, często chodząc na piesze wędrówki do lasu.

logopeda

Aneta

Jestem logopedą ze specjalizacją neurologopeda kliniczny, filologiem polskim i niemieckim.  Moja firma - Centrum Pięknej Mowy ma na celu przede wszystkim współpracę specjalistów w dziedzinie logopedii oraz neurologopedii z warszawskimi przedszkolami/ żłobkami. Od trzech lat współpracuję z Polsko-Niemiecką Szkołą Spotkań i Dialogu im Willego Brandta w Warszawie. Pod moją opieką są dzieci dwu- ,trzy-, a nawet czterojęzyczne zarówno w szkole podstawowej, jak i w przedszkolu. Od tego roku prowadzę także współpracę z Klubem Malucha Niebieski Kotek oraz Anteczek.

Wiedzę neurologopedyczną wykorzystuję przede wszystkim w placówkach medycznych, w których prowadzę konsultację wraz z terapią. Wiedza ta pozwala także szerzej patrzeć na problemy związane z mową i komunikacją dzieci przedszkolnych, a także daje możliwość prowadzenia terapii dzieci z problemami neurologicznymi (nawet niewielkimi).

muzole

Aleksandra

Ukończyłam szkołę muzyczną drugiego stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec, jednak od zawsze to głos był moim ukochanym "instrumentem muzycznym", dlatego zdecydowałam się szkolić go w Warszawskim Studium Jazzu w klasie wokalistyki jazzowej, które ukończyłam w 2015 roku. Pracuję jako nauczyciel w Barwach muzyki od 2013 roku, prowadzę zajęcia umuzykalniające dla dzieci "Pierwsze Kroki w Muzyce", jak również indywidualne lekcje wokalu, gry na skrzypcach i pianinie. Jako nauczyciel cały czas się rozwijam, w sierpniu 2016 roku wzięłam udział w międzynarodowym kursie COLOURSTRINGS w Helsinkach, gdzie przez 5 dni poszerzałam swoją wiedzę na temat pracy z najmłodszymi uczniami. Jako nauczyciel jestem też związana ze Studiem Inicjatyw Twórczych, gdzie prowadzę indywidualne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Poza uczeniem uwielbiam też występować, w Warszawie można mnie usłyszeć między innymi na scenie klubu Harenda.