Kreatywność

Kreatywność

Stwarzamy dzieciom przestrzeń oraz warunki, by mogły odkrywać świat za pomocą własnych doświadczeń, bez presji i dążenia do utartego schematu. Poprzez zajęcia, a także liczne wyjścia poza przedszkole w przypadku grup przedszkolnych, dzieci dostają narzędzia do poszerzania swoich zainteresowań, a także wiedzy o świecie.

Nie dajemy gotowych rozwiązań, chcąc zachęcić je do samodzielnego odkrywania, próbowania oraz zbierania doświadczeń. W myśl zasadzie dotknij, poczuj, doświadcz pozwalamy by to dzieci przejęły miano odkrywców, za to my stajemy się dla nich statkiem i drogowskazem. Zachęcamy, motywujemy, ale przede wszystkim wspieramy w tych dużych, ale też i tych małych wyzwaniach.

W naszym przedszkolu i żłobku dzieci są zachęcane do samodzielności i do swobodnego wyrażania siebie w rożny sposób. Sztuka, muzyka, śpiew, taniec, ceramika, sport, spotkania ze zwierzętami, szachy czy Klub młodego naukowca. Wciąż poszerzamy swoje horyzonty, starając się doradzać i wspierać w podejmowanych działaniach.

Nauka poprzez dobrą zabawę, a także eksploracja otaczającego nas świata to podstawa, by każdy młody człowiek niezależnie od wieku, od tego czy już jest u nas w przedszkolu, czy dopiero zaczyna przygodę w żłobku, mógł śmiało rozwijać się w sposób harmonijny i dostosowany do własnych potrzeb.

Proste i oczywiste rzeczy dla dorosłych, dla dzieci są nierzadko wyzwaniem, dlatego przykładamy uwagę i do tych z pozoru małych rzeczy, oferując im odpowiednie wsparcie, służąc pomocą, a także dając do dyspozycji narzędzia do ich rozwiązywania.

"Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie."
Janusz Korczak