Dagmara Stawińska

Dagmara Stawińska

Agnieszka Lipska

Agnieszka Lipska

Aleksandra Załuska - nauczyciel anglojęzyczny

Aleksandra Załuska - nauczyciel anglojęzyczny

Dolly - nauczyciel anglojęzyczny

Dolly - nauczyciel anglojęzyczny

Magdalena Olak - nauczyciel anglojęzyczny

Magdalena Olak - nauczyciel anglojęzyczny

Sylwia Dębowska

Sylwia Dębowska

Paulina Staszel

Paulina Staszel

Marina Zalewska

Marina Zalewska

 

Nasza kadra to wspaniali nauczyciele z doświadczeniem pedagogicznym, muzycznym i scenicznym. Ich cecha wspólna jest  kreatywność i świetne podejście do dzieci, jak również nieopisany zapał do zarażania miłością do muzyki.

mgr Ewa Gorzelak - Dyrektor

Jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej, a swe zawodowe pasje już od 1987 roku realizuję w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne, międzynarodowe warsztaty IB w Warszawie i Monachium, kilkanaście kursów doszkalających. W latach 1987-2006 prowadziłam domowe przedszkole w swym przestronnym mieszkaniu na Ursynowie. Współtworzyłam kolejno 3 różne placówki przedszkolne w tym Przedszkole Międzynarodowe na Mokotowie. W 2010 jako dyrektor i nauczyciel najstarszej grupy, rozpoczęłam pracę w przedszkolu "Mały Olimpijczyk".

Moje osobiste pasje to podróże. W tym roku zorganizowałam rodzinną wyprawę na Tajwan oraz górskie wędrówki - w sierpniu tego roku mężem i wnukami zdobyliśmy Przełęcz Szpiglasową, Zawrat, masyw Czerwonych Wierchów, Ornak. Pasje osobiste wykorzystuję w pracy z dziećmi, z każdej podróży przywożę mnóstwo materiału przyrodniczego wykorzystywanego na kreatywnych zajęciach plastycznych. Lubię przygotowywać dla dzieci ciekawe gry matematyczne i planować interesujące wycieczki. Staram się wspomagać nauczycieli , tak by każdy dzień organizowany przez nich w przedszkolu był fascynującą przygodą dla dzieci, ich rodziców i kadry pedagogicznej.

Marina Zalewska

Jestem absolwentką studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna prowadzonym na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność i radość, jest to nie tylko mój zawód, ale także wielka pasja. Jestem osobą otwartą, cierpliwą i kreatywną. W łatwy sposób nawiązuję kontakt z dziećmi, zyskując ich zaufanie i sympatię. Wielką satysfakcję sprawia mi patrzenie na radość moich podopiecznych, kiedy okrywają otaczający ich świat.

W pracy wychowawczej jestem osobą konsekwentną, wyznaczam cele i dążę do ich realizacji. Przy planowaniu pracy uwzględniam indywidualne predyspozycje każdego dziecka i staram się dobrać metody dydaktyczne w taki sposób, aby każdy członek grupy miał możliwość rozwoju swoich mocnych stron. Podczas prowadzonych zajęć buduję życzliwą atmosferę poprzez różnorodne formy aktywność, takie jak praca zespołowa, czy też wspólne muzykowanie. W mojej pracy ważne jest wszystko, co ma wpływ na rozwój dziecka: każde słowo, uśmiech czy gest. Wszystko to kształtuje stosunek dziecka do nauki, do samego siebie i innych ludzi.

Dodatkowo interesuję się śpiewem i teatrem. Od kilku lat uczestniczę w warsztatach teatralnych, a także w zajęciach oraz kursach z zakresu doskonalenia emisji głosu. Nabytą wiedzę i doświadczenie przekazuję moim podopiecznym podczas prowadzonych zajęć. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki z obszaru rozwoju osobistego, uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych, a także dalej kształcić się i rozwijać muzycznie.

Agnieszka Lipska

Praca z dziećmi jest moją życiową pasją i kontynuacją tradycji rodzinnych (moja Mama również pracowała w przedszkolu). Od ponad dekady pracuję z małymi dziećmi w  wieku 1-6 lat, zarówno w przedszkolu prywatnym, jak i publicznym. Stale doskonalę swój warsztat pracy poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach, dzięki którym na moich zajęciach nikt się nie nudzi :) Z ogromną przyjemnością towarzyszę przedszkolakom w odkrywaniu świata, między innymi poprzez zabawne eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii, wspólne tworzenie zabawek i pomocy edukacyjnych z dostępnych materiałów czy wycieczki przyrodnicze. W pracy z dziećmi lubię działać twórczo, zwłaszcza plastycznie i teatralnie. U dzieci cenię ich indywidualność, podczas zajęć staram się więc zaprezentować im wachlarz różnych technik pomagających wyrazić to, co ?w duszy gra, wybór pozostawiając małym artystom.Szybko nawiązuję dobry kontakt z dziećmi, jestem osobą otwartą i życzliwą a zarazem wymagającą i konsekwentną w działaniach wychowawczych.Prywatnie jestem mamą studentki Weroniki. Poza dziedzinami związanymi z edukacją, mam wiele pasji - dużo czytam, wyszukuję staropolskie przepisy kulinarne, lubię oglądać filmy s-f. W wolnych chwilach zajmuję się rękodziełem, tworzę biżuterię z kamieniu półszlachetnych i srebra, szyję, a także dopieszczam mój ogródek bylinowy.

Dagmara Stawińska

Praca z dzieckiem, jest szansą na zbudowanie czegoś nowego i unikatowego, pozwala na odkrycie prostych ale jakże ważnych i uniwersalnych dla każdego człowieka prawd. Bowiem dziecko uczy się od nas, a my uczymy się wiele od dziecka " widząc tę niesamowitą zależność postanowiłam wybrać w swoim życiu ścieżkę związaną z nauczaniem. Skończyłam studia pedagogiczne na poziomie licencjatu, specjalność: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna z edukacją włączającą, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tam też kontynuuje naukę robiąc magistrat z tej samej specjalności. Ukończyłam również sześcioletnie ognisko muzyczne - gram na pianie oraz keyboardzie. Uwielbiam również śpiewać, przez co piosenki towarzyszą mi w pracy z dziećmi niemal non stop. Moją pasją jest sztuka. Staram się by w zajęciach przeprowadzanych przez nas nigdy nie zabrakło miejsca na rozwijanie w dzieciach ich kreatywności ale i też zdolności manualnych. Uważam, że żłobek i przedszkole to miejsce wyjątkowe. To tu dziecko poznaje wiele rzeczy po raz pierwszy, uczy się nowych zwyczajów, nabywa umiejętności społeczne, jak i przygotowuję się do funkcjonowania na dalszych szczeblach edukacji. Jestem osobą wymagającą ale też i niezmiernie ciepłą. Ważne jest dla mnie by dzieci wykorzystywały swój potencjał oraz stawały się samodzielne, jednocześnie pamiętając, o ich potrzebie bliskości oraz wsparcia. Największym szczęściem jest dla mnie widzieć postępy dzieci, które same z uśmiechem na ustach pokazują mi, czego właśnie się nauczyły. W pracy z dziećmi uważam za najważniejsze spojrzenie na świat ich oczami. Nie podchodzę do, wszystkich dzieci "hurtowo". Wychodzę z założenia, że każde z nich jest indywidualną jednostką, dlatego też zawsze staram się dostosować poziom jak i metody nauczania odpowiednio do każdego dziecka. 

Sylwia Dębowska

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Aktualnie zaś nadal zgłębiam wiedzę na pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Swą przygodę z dziećmi zaczęłam w LaliBam i kontynuuję ją już od 4 lat. Doświadczenie zdobyłam m.in. poprzez pracę z dziećmi w grupach żłobkowych i przedszkolnych. Każdy dzień rozpoczynam uśmiechem i piosenką. Śpiew jest mym nieodłącznym partnerem i nie wyobrażam sobie, żebym nie przelewała miłości do muzyki na moich podopiecznych. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i jest ucieczką od monotonii, w którą tak łatwo popaść w dzisiejszych czasach. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nowy dzień i przed jakimi trudnościami będzie trzeba stawić czoła. Dodatkowo śmiech i radość moich podopiecznych są najpiękniejszą nagrodą za włożoną pracę.

Magdalena Olak - wychowawca anglojęzyczny

Języka angielskiego uczę od ponad siedmiu lat. Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie oprócz wiedzy filologicznej, zdobyłam uprawnienia pedagogiczne. Uczestniczyłam w wielu konferencjach językowych i szkoleniach metodycznych. Posiadam uprawnienia wychowawcy wypoczynku i doświadczenie w opiece nad grupami dzieci i młodzieży, zdobyte na obozach rekreacyjno-językowych. Ukończyłam także studia magisterskie na kierunku Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas w Warszawie. Oprócz języka angielskiego znam również język włoski i niemiecki.

Jestem osobą uśmiechniętą, optymistyczną, nieco zwariowaną i pełną energii. Zawsze staram się myśleć pozytywnie. Lubię pracować z dziećmi i młodzieżą, ponieważ praca z nimi jest zawsze wielką przygodą i okazją do zabawy. Nauczanie języka angielskiego daje mi dużo radości, satysfakcji i motywuje mnie do ciągłego rozwijania nauczycielskich i pedagogicznych umiejętności. Poza moją pracą, uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultury. W wolnym czasie uwielbiam gotować, spotykać się ze znajomymi i uprawiać sporty.

Aleksandra Załuska - nauczyciel anglojęzyczny

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych ze specjalizacją: język angielski oraz język francuski na Uniwersytecie Warszawskim. W 2016 roku rozpoczęłam również studia tłumaczeniowe w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. Udzielanie korepetycji dzieciom w różnym wieku oraz doświadczenie zdobyte nauczając w placówkach szkolnych i przedszkolnych na terenie Warszawy a także dwa lata pracy w prywatnej szkole języków obcych pozwoliło mi skrystalizować moje plany zawodowe. Odkryłam, że praca w przedszkolu oraz kontakt z najmłodszymi są dla mnie źródłem satysfakcji i radości. Języki obce są moim hobby, dlatego praca w Lalibam pozwala połączyć mi obie pasje! W trakcie prowadzonych przeze mnie zajęć, dzieci uczą języka obcego głównie poprzez gry, zabawy, piosenki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów dodatkowych.

Brałam udział w licznych szkoleniach i warsztatach dydaktycznych. Posiadam uprawnienia wychowawcy wypoczynku, udzielałam również zajęć tanecznych dla przedszkolaków. Podczas zajęć, ale również poza nimi, jestem osobą energiczną, której uśmiech z twarzy nie znika (chyba, że ktoś jest bardzo niegrzeczny :) ). Interesuję się kulturą francuską i tańcem.

Wioletta Relidzyńska

Jestem praktykiem, który pomaga rodzicom i dzieciom w każdym wieku, już od pierwszych miesięcy życia dziecka, a każda profesjonalna pomoc objęta jest tajemnicą zawodową. Prowadzę terapię indywidualną z dziećmi z ADHD, zaburzeniami zachowania, autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami lękowymi. Zajmuję się diagnozą i badaniami psychologicznymi w tym: badanie inteligencji IQ, diagnoza uzdolnień i zainteresowań dziecka, diagnoza rozwoju psychicznego dziecka, diagnoza zaburzeń lękowych, badanie postaw rodzicielskich.

Obecnie prowadzę autorskie warsztaty z asertywności i rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Żoliborz. Współpracuję z Poradnią Zdrowia Psychicznego przy ul. Kochowskiego 4 w Warszawie. Uczestniczę w procesie diagnostycznym dziecka i rodziny, prowadzę obserwację dziecka oraz zajęcia terapeutyczne mające na celu wspomaganie rozwoju dziecka. Pomagam rodzicom w rozwiązywaniu trudności wychowawczych.

W pracy psychologicznej z małym pacjentem moim priorytetem jest zbudowanie relacji opartej na wzajemnym szacunku, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji dziecka. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dla profesjonalistów. Prywatnie mama siedmioletniego Tymona.

Asia Czarkowska-Piękos

Wokalistka (ZPSM im. F. Chopina w Warszawie), logopeda (Uniwersytet Warszawski) i certyfikowany członek Polskiego Towarzystwa E. E. Gordona. Pracuje z dziećmi od 4 lat, prowadząc zajęcia gordonowskie, rytmikę, logorytmikę, a także ucząc śpiewu i gry na fortepianie. Jej muzykalność i świetne podejście do maluchów sprawiają, że te chętniej odkrywają świat muzyki, rozwijając swoją wyobraźnię i zdolności muzyczne. Dba również o prawidłowy rozwój mowy dzieci. Śpiewa w zespole Singin' Birds, a prywatnie, oprócz muzykowania, uwielbia eksperymentować w kuchni i promować zdrowy styl życia.

Joanna Szumkowska - taniec

Tancerka, najwyższej międzynarodowej klasy S w tańcu towarzyskim. Od najmłodszych lat przez życie idzie tanecznym krokiem. Przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat. Taniec to dla niej pasja i miłość, której poświęca każdą wolną chwilę. Joanna jest studentką Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Taniec towarzyski w dalszym ciągu uprawia zawodowo (specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich), szkoli się z najlepszymi parami i trenerami na świecie, uczestniczy na turniejach krajowych jak i międzynarodowych. Joanna jest również certyfikowaną instruktorką zumby oraz fitness. Oprócz tego wszystkiego jest Animatorem Czasu Wolnego.
Zajęcia które prowadzę, są nie tylko moją pracą ale wielką przyjemnością, ponieważ robię to co kocham i wkładam w to całe swoje serducho. Jestem wulkanem pozytywnej energii, z którą z przyjemnością podzielę się na swoich zajęciach.

Największe osiągnięcia:
II Vice - mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich w 2015 r.
Akademicka Mistrzyni Polski 2013 oraz 2014
Finalistka Mistrzostw Polski w kategorii Młodzieży
8 miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej
Finalistka i reprezentantka wielu międzynarodowych turniejów tańca

Aleksandra Jastrzębska - Colour Strings

Ukończyłam szkołę muzyczną drugiego stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec, jednak od zawsze to głos był moim ukochanym "instrumentem muzycznym", dlatego zdecydowałam się szkolić go w Warszawskim Studium Jazzu w klasie wokalistyki jazzowej, które ukończyłam w 2015 roku. Pracuję jako nauczyciel w Barwach muzyki od 2013 roku, prowadzę zajęcia umuzykalniające dla dzieci "Pierwsze Kroki w Muzyce", jak również indywidualne lekcje wokalu, gry na skrzypcach i pianinie. Jako nauczyciel cały czas się rozwijam, w sierpniu 2016 roku wzięłam udział w międzynarodowym kursie COLOURSTRINGS w Helsinkach, gdzie przez 5 dni poszerzałam swoją wiedzę na temat pracy z najmłodszymi uczniami. Jako nauczyciel jestem też związana ze Studiem Inicjatyw Twórczych, gdzie prowadzę indywidualne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Poza uczeniem uwielbiam też występować, w Warszawie można mnie usłyszeć między innymi na scenie klubu Harenda.

Aneta Cieplicka

Jestem logopedą ze specjalizacją neurologopeda kliniczny, filologiem polskim i niemieckim. Moja firma - Centrum Pięknej Mowy ma na celu przede wszystkim współpracę specjalistów w dziedzinie logopedii oraz neurologopedii z warszawskimi przedszkolami/żłobkami.

Od trzech lat współpracuję z Polsko-Niemiecką Szkołą Spotkań i Dialogu im Willego Brandta w Warszawie. Pod moją opieką są dzieci dwu- ,trzy-, a nawet czterojęzyczne zarówno w szkole podstawowej, jak i w przedszkolu. Od tego roku prowadzę także współpracę z Klubem Malucha Niebieski Kotek oraz Anteczek.
Wiedzę neurologopedyczną wykorzystuję przede wszystkim w placówkach medycznych, w których prowadzę konsultację wraz z terapią. Wiedza ta pozwala także szerzej patrzeć na problemy związane z mową i komunikacją dzieci przedszkolnych, a także daje możliwość prowadzenia terapii dzieci z problemami neurologicznymi (nawet niewielkimi).

Paulina Staszel

Jestem studentką , obecnie znajduję się na trzecim roku studiów w Pedagogium Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Z roku na rok staram się zdobywać coraz większe doświadczenie w pracy z dziećmi , aby w przyszłości spełnić swoje marzenie i zostać nauczycielem. Wiele nauki i pracy przede mną , jednak mam mnóstwo motywacji , energii , cierpliwości, uśmiechu , aby podzielić się tym z dziećmi. Odkąd pamiętam bardzo szybko udawało mi się nawiązywać kontakt z dziećmi, nie ukrywam sprawiało mi to wielką radość. Obserwowanie rozwoju dzieci jest cudem samy w sobie , możliwość uczestniczenia i wspierania tego rozwoju jest tym czego chcę się nauczyć korzystając z rad doświadczonych nauczycieli.

W wolnych chwilach spędzam czas na czytaniu książek , ponieważ uwielbiam pobudzać moją wyobraźnie do działania. Poza czytaniem odnajduję się również w tańcu i śpiewie, który towarzyszy mi od dziecięcych lat.