Nasza kadra to wspaniali nauczyciele z doświadczeniem pedagogicznym, muzycznym i scenicznym. Ich cecha wspólna jest  kreatywność i świetne podejście do dzieci, jak również nieopisany zapał do zarażania miłością do muzyki.

pracownicy lalibam-4

Ciocia Dagmara

Praca z dzieckiem, jest szansą na zbudowanie czegoś nowego i unikatowego, pozwala na odkrycie prostych ale jakże ważnych i uniwersalnych dla każdego człowieka prawd. Bowiem "dziecko uczy się od nas, a my uczymy się wiele od dziecka" - widząc tę niesamowitą zależność, postanowiłam wybrać w swoim życiu ścieżkę związaną z nauczaniem. Ukończyłam studia pedagogiczne na poziomie magisterskim, specjalność: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyłam również sześcioletnie ognisko muzyczne - gram na pianinie i keyboardzie. Uwielbiam również śpiewać, przez co piosenki towarzyszą mi w pracy z dziećmi niemal non stop. Moją pasją jest sztuka. Staram się by w zajęciach przeprowadzanych przez nas nigdy nie zabrakło miejsca na rozwijanie w dzieciach ich kreatywności ale i też zdolności manualnych. Uważam, że żłobek i przedszkole to miejsce wyjątkowe. To tu dziecko poznaje wiele rzeczy po raz pierwszy, uczy się nowych zwyczajów, nabywa umiejętności społeczne, jak i przygotowuję się do funkcjonowania na dalszych szczeblach edukacji. Jestem osobą wymagającą ale też i niezmiernie ciepłą. Ważne jest dla mnie by dzieci wykorzystywały swój potencjał oraz stawały się samodzielne, jednocześnie pamiętając o ich potrzebie bliskości oraz wsparcia. Największym szczęściem jest dla mnie widzieć postępy dzieci, które same z uśmiechem na ustach pokazują mi, czego właśnie się nauczyły. W pracy z dziećmi uważam za najważniejsze spojrzenie na świat ich oczami. Nie podchodzę do wszystkich dzieci "hurtowo". Wychodzę z założenia, że każde z nich jest indywidualną jednostką, dlatego też zawsze staram się dostosować poziom jak i metody nauczania odpowiednio do każdego dziecka. 

66151974

Ciocia Paulina

Jestem absolwentką studiów w Pedagogium Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. Z roku na rok staram się zdobywać coraz większe doświadczenie w pracy z dziećmi , aby w przyszłości spełnić swoje marzenie i zostać nauczycielem. Wiele nauki i pracy przede mną , jednak mam mnóstwo motywacji , energii , cierpliwości, uśmiechu , aby podzielić się tym z dziećmi. Odkąd pamiętam bardzo szybko udawało mi się nawiązywać kontakt z dziećmi, nie ukrywam sprawiało mi to wielką radość. Obserwowanie rozwoju dzieci jest cudem samy w sobie , możliwość uczestniczenia i wspierania tego rozwoju jest tym czego chcę się nauczyć korzystając z rad doświadczonych nauczycieli.

W wolnych chwilach spędzam czas na czytaniu książek , ponieważ uwielbiam pobudzać moją wyobraźnie do działania. Poza czytaniem odnajduję się również w tańcu i śpiewie, który towarzyszy mi od dziecięcych lat.

 
66151982

Ciocia Sylwia

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Aktualnie zaś nadal zgłębiam wiedzę na pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Swą przygodę z dziećmi zaczęłam w LaliBam i kontynuuję ją już od 6 lat. Doświadczenie zdobyłam m.in. poprzez pracę z dziećmi w grupach żłobkowych i przedszkolnych. Każdy dzień rozpoczynam uśmiechem i piosenką. Śpiew jest mym nieodłącznym partnerem i nie wyobrażam sobie, żebym nie przelewała miłości do muzyki na moich podopiecznych. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i jest ucieczką od monotonii, w którą tak łatwo popaść w dzisiejszych czasach. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie nowy dzień i przed jakimi trudnościami będzie trzeba stawić czoła. Dodatkowo śmiech i radość moich podopiecznych są najpiękniejszą nagrodą za włożoną pracę.

pracownicy lalibam-5

Ciocia Natalia

Jestem osobą uśmiechniętą, optymistyczną pełna energii, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Praca z dziećmi sprawia mi przyjemność i satysfakcję  jest dla mnie wielką przygodą. Jestem cierpliwa, staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

66158797

Ciocia Magdalena - nauczyciel anglojęzyczny, metodyk

Języka angielskiego uczę od ponad siedmiu lat. Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie oprócz wiedzy filologicznej, zdobyłam uprawnienia pedagogiczne. Uczestniczyłam w wielu konferencjach językowych i szkoleniach metodycznych. Posiadam uprawnienia wychowawcy wypoczynku i doświadczenie w opiece nad grupami dzieci i młodzieży, zdobyte na obozach rekreacyjno-językowych. Ukończyłam także studia magisterskie na kierunku Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas w Warszawie. Oprócz języka angielskiego znam również język włoski i niemiecki.

Jestem osobą uśmiechniętą, optymistyczną, nieco zwariowaną i pełną energii. Zawsze staram się myśleć pozytywnie. Lubię pracować z dziećmi i młodzieżą, ponieważ praca z nimi jest zawsze wielką przygodą i okazją do zabawy. Nauczanie języka angielskiego daje mi dużo radości, satysfakcji i motywuje mnie do ciągłego rozwijania nauczycielskich i pedagogicznych umiejętności. Poza moją pracą, uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultury. W wolnym czasie uwielbiam gotować, spotykać się ze znajomymi i uprawiać sporty.

svitlana

Ciocia Svitlana - Nauczyciel anglojęzyczny

Jestem absolwentką Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Charkowie i posiadam tytuł magistra w nauczaniu języka angielskiego i rosyjskiego.  Jestem nauczycielką najwyższej kategorii, metodykiem, filologiem.  Autor własnych podręczników do nauki języka angielskiego w szkołach podstawowych.
Nauczyciel Roku 2012.  Zdobywca pierwszego miejsca w 1.5 milionowym mieście Charków.
Nagrodzona pierwszą nagrodą przez prezydenta Charkowa.  Uczyłam w szkole publicznej z zaawansowanym językiem angielskim oraz prowadziłam prywatne lekcje.  Posiadam wysoki stopień znajomości języka angielskiego i specjalizuję się w nauczaniu uczniów w różnym wieku od zera do  zaawansowanego.  Jedną z moich specjalizacji jest przygotowanie studentów do egzaminów PET, FCE, TOEFL, IELTS.  Z reguły moi uczniowie uzyskują najwyższe wyniki w nauce. Pracując w szkole brała udział we wszystkich sferach życia szkolnego, wystawiałam spektakle i przygotowywałam koncerty w języku angielskim.  Zawsze motywuję uczniów do używania języka angielskiego nie tylko w klasie.  Każdego roku podróżowałam z dziećmi do Wielkiej Brytanii, do Londynu w celu ogólnej wymiany kulturowej i wzmocnienia umiejętności językowych.  Obecnie bardzo się cieszę, że mogę pokazać swoje kwalifikacje zawodowe ucząc języka angielskiego najmłodszych.
Przekonałam się, że praca z maluchami również sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.  Cieszę się, że jestem ich pierwszym przewodnikiem po świecie języków obcych.  Każda moja lekcja w Lalibam to morze emocji, uśmiechów i dużo zabawy.  Na moich lekcjach dzieci śpiewają, powtarzają struktury leksykalne, bawią się w gry i oczywiście uczą się angielskiego.  Ucząc języka w Lalibam stosuję metody TPR (całkowita reakcja fizyczna) i PPP (prezentacja, praktyka, produkcja).  I moim zdaniem te metody świetnie sprawdzają się u dzieci.  Dzięki pełnej immersji językowej dzieci uczą się aspektów języka znacznie łatwiej niż dorośli.  Dlatego nie ma znaczenia, co robimy na zajęciach, ważne jest, abyśmy byli na dobrej drodze do nauczania  angielskiego.  Podczas zajęć, ale również poza nimi, jestem osobą uśmiechniętą i radosną, dla której każdy dzień przynosi satysfakcję z robienia tego, co uwielbiam.  Ponieważ bardzo lubię uczyć dzieci.  A to jest moja pasja!
 
66151962

Ciocia Marina

Jestem absolwentką studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna prowadzonym na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność i radość, jest to nie tylko mój zawód, ale także wielka pasja. Jestem osobą otwartą, cierpliwą i kreatywną. W łatwy sposób nawiązuję kontakt z dziećmi, zyskując ich zaufanie i sympatię. Wielką satysfakcję sprawia mi patrzenie na radość moich podopiecznych, kiedy okrywają otaczający ich świat.

W pracy wychowawczej jestem osobą konsekwentną, wyznaczam cele i dążę do ich realizacji. Przy planowaniu pracy uwzględniam indywidualne predyspozycje każdego dziecka i staram się dobrać metody dydaktyczne w taki sposób, aby każdy członek grupy miał możliwość rozwoju swoich mocnych stron. Podczas prowadzonych zajęć buduję życzliwą atmosferę poprzez różnorodne formy aktywność, takie jak praca zespołowa, czy też wspólne muzykowanie. W mojej pracy ważne jest wszystko, co ma wpływ na rozwój dziecka: każde słowo, uśmiech czy gest. Wszystko to kształtuje stosunek dziecka do nauki, do samego siebie i innych ludzi.

Dodatkowo interesuję się śpiewem i teatrem. Od kilku lat uczestniczę w warsztatach teatralnych, a także w zajęciach oraz kursach z zakresu doskonalenia emisji głosu. Nabytą wiedzę i doświadczenie przekazuję moim podopiecznym podczas prowadzonych zajęć. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki z obszaru rozwoju osobistego, uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych, a także dalej kształcić się i rozwijać muzycznie.

66150599

Ciocia Dolly - nauczyciel anglojęzyczny

Moją pasją jest edukacja dzieci, a od ponad 10 lat pracuję jako native speaker. Doświadczenie zawodowe zdobyłam ucząc zarówno w szkołach prywatnych jak i publicznych. Dodatkowo mam wieloletnie doświadcznie w pracy z dzećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, prowadziłam również zajęcia dla początkujących ESL w szkole językowej.
Moim celem jest praca z dziećmi by doskonalić, budować pewność siebie i płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Lubię pracować i zachęcać dzieci do używania angielskiego przy tworzeniu zdań i, prowadzenia rozmów, a największa radość sprawia mi jak dobrze sie przy tym bawią. Robimy to śpiewając rymy z dużą ilością ruchu i tańca.

pracownicy lalibam

Bartosz - taniec

Tancerz, choreograf, instruktor tańca. Jego kariera taneczna rozpoczęła się już w wieku 7 lat, od tamtej pory wziął udział w krajowych i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego. Posiada międzynarodową klasę „S" w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim.Od 2018 roku tańczy również w grupach tanecznych na scenach polskich festiwali, teledyskach oraz w telewizji, łącząc różne techniki tańca takie jak Hip Hop, New Age, czy Contemporary Jazz.  Obecnie posiada tytuł instruktora tańca sportowego wydanego przez Polską Akademię Sportu w 2019 roku. Oprócz tego aktualnie jest studentem Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie.

mgr Ewa Gorzelak - Dyrektor

Jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej, a swe zawodowe pasje już od 1987 roku realizuję w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne, międzynarodowe warsztaty IB w Warszawie i Monachium, kilkanaście kursów doszkalających. W latach 1987-2006 prowadziłam domowe przedszkole w swym przestronnym mieszkaniu na Ursynowie. Współtworzyłam kolejno 3 różne placówki przedszkolne w tym Przedszkole Międzynarodowe na Mokotowie. W 2010 jako dyrektor i nauczyciel najstarszej grupy, rozpoczęłam pracę w przedszkolu "Mały Olimpijczyk".

Moje osobiste pasje to podróże. W tym roku zorganizowałam rodzinną wyprawę na Tajwan oraz górskie wędrówki - w sierpniu tego roku mężem i wnukami zdobyliśmy Przełęcz Szpiglasową, Zawrat, masyw Czerwonych Wierchów, Ornak. Pasje osobiste wykorzystuję w pracy z dziećmi, z każdej podróży przywożę mnóstwo materiału przyrodniczego wykorzystywanego na kreatywnych zajęciach plastycznych. Lubię przygotowywać dla dzieci ciekawe gry matematyczne i planować interesujące wycieczki. Staram się wspomagać nauczycieli , tak by każdy dzień organizowany przez nich w przedszkolu był fascynującą przygodą dla dzieci, ich rodziców i kadry pedagogicznej.

Kasia - Psycholog

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalizacja psychologia kliniczna, szkolenie zaawansowane Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz studia podyplomowe Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej. Jestem terapeutką Play Therapy, Praktykiem metody Kids’ Skills, certyfikowanym trenerem TUS I-szego i II-giego stopnia, Trenerem Umiejętności Psychospołecznych, certyfikowanym konsultantem kryzysowym oraz Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w poradniach, placówkach edukacyjnych, Centrum Zdrowia Psychicznego oraz gabinetach prywatnych.

Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami wspierając ich w różnych wyzwaniach życia codziennego. W pracy ważne jest dla mnie stworzenie relacji opartej na szacunku i zrozumieniu. Do każdego problemu podchodzę indywidualnie, z dużą uważnością na potrzeby drugiego człowieka. Poszukiwanie optymalnych rozwiązań to cel, do którego zmierzam.

Prywatnie jestem mamą 8-letniej Antosi i 6-letniej Marianki.

Aleksandra - MuzOle

Ukończyłam szkołę muzyczną drugiego stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec, jednak od zawsze to głos był moim ukochanym "instrumentem muzycznym", dlatego zdecydowałam się szkolić go w Warszawskim Studium Jazzu w klasie wokalistyki jazzowej, które ukończyłam w 2015 roku. Pracuję jako nauczyciel w Barwach muzyki od 2013 roku, prowadzę zajęcia umuzykalniające dla dzieci "Pierwsze Kroki w Muzyce", jak również indywidualne lekcje wokalu, gry na skrzypcach i pianinie. Jako nauczyciel cały czas się rozwijam, w sierpniu 2016 roku wzięłam udział w międzynarodowym kursie COLOURSTRINGS w Helsinkach, gdzie przez 5 dni poszerzałam swoją wiedzę na temat pracy z najmłodszymi uczniami. Jako nauczyciel jestem też związana ze Studiem Inicjatyw Twórczych, gdzie prowadzę indywidualne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Poza uczeniem uwielbiam też występować, w Warszawie można mnie usłyszeć między innymi na scenie klubu Harenda.

Ciocia Aneta - Logopeda

Jestem logopedą ze specjalizacją neurologopeda kliniczny, filologiem polskim i niemieckim.  Moja firma - Centrum Pięknej Mowy ma na celu przede wszystkim współpracę specjalistów w dziedzinie logopedii oraz neurologopedii z warszawskimi przedszkolami/ żłobkami. Od trzech lat współpracuję z Polsko-Niemiecką Szkołą Spotkań i Dialogu im Willego Brandta w Warszawie. Pod moją opieką są dzieci dwu- ,trzy-, a nawet czterojęzyczne zarówno w szkole podstawowej, jak i w przedszkolu. Od tego roku prowadzę także współpracę z Klubem Malucha Niebieski Kotek oraz Anteczek.

Wiedzę neurologopedyczną wykorzystuję przede wszystkim w placówkach medycznych, w których prowadzę konsultację wraz z terapią. Wiedza ta pozwala także szerzej patrzeć na problemy związane z mową i komunikacją dzieci przedszkolnych, a także daje możliwość prowadzenia terapii dzieci z problemami neurologicznymi (nawet niewielkimi).